Про розширене засідання колегії Головного управління юстиції

15.04.2009 року відбулося розширене засідання колегії Головного управління юстиції у Хмельницькій області. На колегії розглянуто такі питання:
1. Про стан організації правоосвітньої та правовиховної діяльності головним, районними та міськрайонними управліннями юстиції.
2. Про стан здійснення Головним управлінням юстиції у Хмельницькій області державної реєстрації місцевих друкованих засобів масової інформації.
3. Про наслідки розгляду звернень громадян, що надійшли до головного та територіальних управлінь юстиції протягом 2008 року та у 1-му кварталі 2009 року.
4. Про стан виконання рішень судів про стягнення заборгованості по заробітній платі за І квартал 2009 року.
Затверджено на колегії методичні рекомендації: для нотаріусів області на тему: «Здійснення права на спадкування», для юрисконсультів підприємств, установ, організацій області на тему: „Правове регулювання аудиторської діяльності за чинним законодавством України”.
По першому питанню було підведено підсумки проведеної головним та територіальними управліннями юстиції правоосвітньої та правовиховної роботи. Так, протягом І кварталу поточного року працівниками головного та територіальних управлінь юстиції підготовлено та оприлюднено в місцевих засобах масової інформації 176 матеріалів з роз’ясненням чинного законодавства; розроблено 59 методичних, лекційних та інформаційних матеріалів по роз’ясненню окремих положень вітчизняного та міжнародного законодавства; проведено 203 правоосвітніх заходи, якими охоплено 7565 жителів області. Правоосвітня діяльність органів юстиції області спрямовується також і на проведення перевірок стану правової освіти в навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях. Так, головним управлінням юстиції у І кварталі поточного року було проведено 4 перевірки стану правоосвітньої та правовиховної діяльності, а територіальними управліннями юстиції – 87 перевірок.
Протягом І кварталу 22 громадські приймальні, які діють при головному та територіальних управліннях юстиції, надали громадянам 1094 консультації правового характеру. Під час роботи „гарячих” телефонних ліній головного та територіальних управлінь юстиції, громадянам було надано 172 консультації правового характеру. Протягом І кварталу працівники управлінь юстиції Хмельниччини були задіяні в роботі 23 консультпунктів, що здійснили 83 виїзди, під час яких безкоштовну правову допомогу отримали 332 громадянина.
При розгляді другого питання було зазначено, що станом на 15.04.2009 року головним управлінням юстиції з березня 2006 року зареєстровано - 100 друкованих ЗМІ місцевої сфери розповсюдження. Засновниками друкованих ЗМІ найчастіше виступали суб’єкти підприємництва - 34, фізичні особи – 53, громадські організації -8, органи місцевого самоврядування - 2, органи виконавчої влади, політичні партії та релігійні організації – по 1. Жодного разу не виступали засновниками друкованих засобів масової інформації навчальні заклади. Найбільше за цільовим призначенням зареєстровано: рекламних видань – 41, загальнополітичних-22, інформаційних –12, по 6-релігійних та для дозвілля, 2 - питань економіки та бізнесу, довідкових, по 1 виданню – навчального, виробничо-практичного, наукового, літературно-художнього, спортивного, юридичного, медичного, екологічного призначення та одному виданні для дітей.
З метою забезпечення контролю за додержанням засновниками друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження ст.ст.16, 33 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» (далі-Закону), Головним управлінням юстиції у Хмельницькій області проводились перевірки місцевих друкованих ЗМІ, які зареєстровані протягом 2006-2008 рр. на предмет пропуску річного строку випуску з дня одержання свідоцтва. В результаті проведеної роботи, на підставі ст. 16 Закону рішеннями Головного управління юстиції у Хмельницькій області свідоцтва про державну реєстрацію 16 друкованих засобів масової інформації визнано такими, що втратили чинність.
При розгляді третього питання було заслухано аналіз роботи зі зверненнями громадян протягом 2008 року та І кварталу 2009 року. Протягом 2008 року на розгляд до Головного управління юстиції, районних, міськрайонних та Нетішинського міського управління юстиції надійшло 1534 письмових звернень громадян. Із всіх звернень надійшло 982 заяви та 552 скарги. Протягом І кварталу 2009 року надійшло 313 письмових звернень громадян. Із них надійшло 205 заяв та 108 скарг. Обґрунтованими визнано 2 заяви та 2 скарги. Усі заяви та скарги, що були визнані обґрунтованими стосуються виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб). Основними питаннями, з якими зверталися громадяни у 2008 році та у І кварталі 2009 року, були питання щодо виконання рішень судів, застосування на практиці трудового, цивільного, сімейного законодавства, законодавства про соціальний захист різних категорій населення, з питань організації роботи нотаріату та органів РАЦС.
По четвертому питанню відмічено, що на виконанні у відділах державної виконавчої служби Хмельницької області протягом поточного року перебувало 2184 виконавчих документів про стягнення заборгованої заробітної плати з підприємств, установ та організацій всіх форм власності, на загальну суму 4 500 036 грн. Зокрема, протягом трьох місяців поточного року надійшло 511 виконавчих документів на загальну суму 1 429 627 грн. Станом на 01.04.09 на примусовому виконанні у відділах державної виконавчої служби продовжує перебувати 1935 виконавчих документи на суму 3 933 538 грн., з яких 1255 зупинено на суму 1 466 751 грн.
На виконання вказаної категорії судових рішень державними виконавцями вживаються заходи щодо розшуку майна підприємств – боржників, накладення арешту на виявлене майно та рахунки, належні боржникам. Активно проводяться заходи щодо передачі описаного майна боржника на реалізацію.
За результатами обговорення зазначених питань, були прийняті відповідні рішення.