Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 25 Квітня 2018 р.

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!


 
        До відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області звернулась громадянка з питанням щодо порядку державної реєстрації народження дитини, яку вона народила у 2012 році у Хмельницькому міському перинатальному центрі, та яка не була своєчасно зареєстрована.
 
 
        Відповідь: Відповідно до частини 1 статті 144 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану. 
        Проте, якщо з якихось причин дитина, яка досягла одного року і більше не була своєчасно зареєстрована, із відповідною заявою необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини. 
         У такому випадку державна  реєстрація народження проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану  на загальних  підставах  (за заявою батьків чи одного з них, а у разі смерті батьків або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження дитини державна реєстрація провадиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває (стаття 144 Сімейного кодексу України),  але  після перевірки наявності державної  реєстрації  народження  за місцем народження дитини,  за місцем проживання батьків дитини на  момент її  народження  або  за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян.  
 
        У  даному  випадку  одночасно подаються:
- паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них), заявника;
- медичне  свідоцтво  про народження (форма N 103/о),  форма якого затверджена наказом Міністерства  охорони  здоров'я  України від 08.08.2006 N 545,  зареєстрованим у Міністерстві юстиції  України 25.10.2006  за  N 1150/13024  (далі  -  медичне свідоцтво про народження), що видається закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форми власності,  де  приймаються пологи;
- медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма  N  103-1/о, форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я  України  від  08 серпня  2006  року N 545, зареєстрованим  у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за   N  1150/13024  (із  змінами);
-  довідка  з  місця проживання дитини. За відсутності такої довідки дані про місце  проживання  дитини  можуть   бути   підтверджені паспортом  або паспортним документом одного з батьків чи законних представників   дитини. .   
- документи,  що підтверджують  походження дитини від батьків (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері та батька дитини).
       Відділом складається  актовий  запис  про народження із  зазначенням після  порядкового номера:  "Державна реєстрація  з  пропуском  строку" включається до книги поновлених актових записів про народження. На підставі нього видається Свідоцтво про народження з відміткою “Запис поновлено” “Повторно”.