Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 17 Січня 2017 р.

Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області прозвітувало про результати роботи за 2016 рік

Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області прозвітувало про результати роботи за 2016 рік

17 січня 2017 року керівництво Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області для висвітлення результатів роботи команди юстиції за 2016 рік провело брифінг з засобами масової інформації області під гаслом «СКАЗАНО-ЗРОБЛЕНО».

Спікерами на прес-конференції виступили начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Худняк Віктор Анатолійович, заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби  Касянюк Роман Миколайович, заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації - начальник Управління державної реєстрації Лисюк Світлана Станіславівна та начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Давидчук Зоряна Юріївна.

Зустріч з представниками ЗМІ носила інформативний характер, в ході якого очільник юстиції зупинився на основних досягненнях 2016 року:

 - оновлено кадри та сформовано колектив однодумців, націлених на реалізацію реформ;

- Хмельницька область посіла перше місце в Україні в передачі повноважень у сфері реєстрації на місця.

- Управління ДВС Хмельницької області в 2016 році, за показником фактичного виконання рішень зайняло 2 місце серед всіх регіонів держави.

- Нотаріат Хмельниччини в 2016 успішно пройшов перевірку Мін'юсту щодо відповідності роботи до вимог законодавства.

- Заборгованість по заробітній платі на підприємстіах-банкрутах зменшилась на 1.3 млн. грн. тощо.

Заступник управління юстиції з питань державної реєстрації - начальник Управління державної реєстрації Лисюк Світлана Станіславівна зазначила, що новації також не обійшли стороною сферу реєстрації актів цивільного стану. «У 20 пологових будинках області запровадженою послугу щодо прийняття працівниками відділів ДРАЦС документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини, та видачі ними свідоцтва про народження безпосередньо в закладі охорони здоров'я, де приймаються пологи. Такою послугою скористалися майже 3 тисячі сімей. Також, у 2016 році на реалізацію запровадженого Мін'юстом електронного сервісу проставлення апостиля на офіційних документах, відділами ДРАЦС області прийнято майже 2500 документів».

Крім того, Світлана Лисюк проінформувала, що Головним територіальним управлінням юстиції для зручності заявників запроваджено прийом документів щодо реєстрації громадських формувань через фронт-офіси. «На сьогодні в області функціонує 26 ЦНАПів і 4 центри безоплатної вторинної правової допомоги, які здійснюють прийом та видачу документів щодо реєстрації громадських формувань.  Крім того, з листопада 2016 запроваджено нову послугу – он-лайн консультування громадян у сфері державної реєстрації громадських формувань через Портал державних послуг iGov», - зазначила спікер.

Про результати роботи Управління ДВС доповідав Касянюк Р.М., який наголосив, що однимз ключових нововведеньу 2016 єфункціонування СЕТАМ, яка підвищила ефективність реалізації арештованого майна, запровадження змішаної системи виконання рішень, інституту приватних виконавців тощо.

«У напрямку підвищення загального рівня правосвідомості та правової культури різних верств населення у Хмельницькій області плідно працює Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти», - прозвітувала Зоряна Давидчук.  Керівник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти зупинилася детально на найбільш масштабних проектах та заходах, які були проведені у 2016 році та стануть традиційними формами роботи управління з різними категоріями населення.

На завершення Віктор Худняк зупинився на пріоритетних напрямках реформ управління юстиції на І квартал 2017 року. Зокрема, була акцентована увага усіх присутніх на запровадженні у місті Кам'янці-Подільському пілотного проекту «Шлюб за добу». «Усі охочі зможуть скористатися даною послугою уже 14 лютого 2017 року до Дня закоханих», - проанонсував начальник управління юстиції.

Крім того, очільник юстиції детально зупинився на змінах, які відбулися у Законі Україні «Про безоплатну правову допомогу», що стосуються розширення  кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу та запровадженні Єдиного реєстру боржників.