Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 27 Жовтня 2016 р.

Управління юстиції виступило співорганізатором Всеукраїнської науково-практичної конференції на тему: «Підтримка та реабілітація учасників АТО в Україні: досвід та перспективи»

Управління юстиції виступило співорганізатором Всеукраїнської науково-практичної конференції на тему: «Підтримка та реабілітація учасників АТО в Україні: досвід та перспективи»

27 жовтня 2016 року у Хмельницькому пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Підтримка та реабілітація учасників АТО в Україні: досвід та перспективи». Одним із організаторів заходу виступило Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області.

Конференція відбулась на базі одного з вищих навчальних закладів області, який здійснює підготовку студентів-правників, а саме Хмельницького інституту соціальних технологій ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».

Варто зауважити, що такий захід є однією з форм виконання Меморандуму про співпрацю між Головним територіальним управлінням юстиції та ВНЗ міста, які здійснюють підготовку студентів за напрямком «Правознавство».

Науково-практична конференція розпочалась з презентації фотовиставки «Шлях до перемоги» волонтера ГО «Творча сотня «Рух до перемоги» Петра Радушинського.

До учасників із вітальним словом звернувся ректор Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» Михайло Чайковський , який зазначив: «Організація такого заходу зумовлена необхідністю підтримки та адаптації осіб, які на власні очі бачили що таке війна. Студенти інституту не стали виключенням. У їх очах жага до знань перекликається із прагненням захистити Батьківщину».

Не менш щирі почуття викликала промова ректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Олега Шинкарука. «Особливу гордість викликає те, що окремі студенти Академії носять високе звання Героя України. Вони пройшли процес реабілітації та сьогодні присутні у цій залі. Шкода, що повертатись до повсякденного життя довелось у закордонних закладах, а не в Україні. Основна мета таких зібрань – пошук раціональних шляхів вирішення проблем, з якими зустрічаються учасники АТО після повернення додому», - відмітив Олег Миколайович.

Слова подяки інституту та учасникам конференції висловив начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк: «Як відомо, 31 березня 2015 р. Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження № 359-р «Про затвердження плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції». Вказаним нормативно-правовим актом було окреслено перелік дій, які необхідно вирішити органам державної влади різного рівня аби покращити становище учасників АТО в суспільстві. Однак, багатогранність завдань реабілітації постраждалих в АТО потребує ефективного правового захисту не лише в теорії, але і на практиці. Управління юстиції щомісяця проводить виїзне консультування громадян у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни, за консультаціями нерідко звертаються і учасники антитерористичної операції. Управління намагається узагальнювати проблемні питання та готує інформаційні буклети або виступи у засобах масової інформації із відповідями на них».

Представниками ГТУЮ в Хмельницькій області під час конференції висвітлено питання «Гарантії трудових прав учасників АТО» та наголошено на можливості звернення учасників АТО до бюро правової допомоги в області за отриманням консультацій та безоплатної вторинної правової допомоги.

Захід також носив прикладний характер, зокрема, практичним психологом Вадимом Журавльовим було проведено тренінг для присутніх як метод, який використовується в рамках соціальної адаптації бійців АТО.

За результатами конференції було сформовано пропозиції, з урахуванням зауважень, висловлених присутніми учасниками антитерористичної операції.