Zboża od LLC Karmalyuk

Gryka

Ziarno gryki zawiera od 10% do 15% (średnio 13,1%) białka, 67,8% węglowodanów, 3,1% oleju, 2,8% popiołu, 13,1% włókna. Rozpuszczalne globuliny gryki i gluteniny przeważają w składzie białka gryki, dlatego jest lepiej wchłaniany i bardziej korzystny dla białka roślin zbożowych (jest zbliżony jakościowo do białek roślin strączkowych). Zawiera wiele niezbędnych aminokwasów: argininę (12,7%), lizynę (7,9%), cystynę (1%), histydynę (0,59%) itp. W popiele gryki występuje dużo kwasu fosforowego (48,7%), tlenek potasu (23,1%) i tlenek magnezu (12,4%). Pod względem zawartości żelaza (1,7%) przewyższa inne uprawy zbożowe, a także obfituje w miedź.

Gryka

Żyto

Żyto ozime jest ważną rośliną uprawną i paszą. Ziarna zawierają 9-15% białka, około 81% węglowodanów i witamin z grup A, B, E, PP. Mąka żytnia jest używana do pieczenia różnych rodzajów chleba. Chleb powstaje również z mieszaniny mąki żytniej i pszennej. Chleb żytni charakteryzuje się wysoką zawartością kalorii, a chleb pszenny ma wartość biologiczną białka. Żyta białkowa w porównaniu z pszenicą zawiera bardziej niezbędne aminokwasy, zwłaszcza lizynę. Chleb żytni zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które mogą rozpuszczać cholesterol w ludzkim ciele. Dlatego zaleca się stosowanie osób starszych.

Żyto

Owies

Owies zawiera znaczącą ilość białka, węglowodany, tłuszcze (tłuszcze nienasycone mineralne i kwas linolowy), witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. Dzięki temu jest doskonałym źródłem energii, zapobiega uczuciu zmęczenia spowodowanemu niskim poziomem glukozy.

Ten zbóż jest doskonałym źródłem witamin z grupy B, witaminy A, witaminy E, witaminy D. zawiera składniki mineralne, takie jak wapń, co zapobiega osteoporozie. Owies jest bogaty w żelazo, które pomaga dostarczać tlen do tkanek ciała. Wraz z tym owsem zawiera się cynk, który odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu insuliny.

Owies

Pszenica

Pszenica to nie tylko najważniejsza żywność, ale także pasza. Prawie połowa całej uprawy jest przeznaczona na potrzeby pasz. Jest to trawiasta roczna roślina o wysokości 50-150 cm, zimą i wiosną. Dzisiaj istnieje wiele odmian pszenicy. Konwencjonalnie można je podzielić na typy twarde i miękkie. Pszenica durum na szczycie kolca ma grubościenne, wypełnione gęstą masą, Solomin. W miękkich kulturach, przeciwnie, słoma jest cienkościenna i pusta na całej jej długości.
Przy określaniu jakości ziarna paszowego uwzględnia się przede wszystkim poziom jego stanu (zawartość suchej masy, białka surowego, energii metabolicznej, włókna surowego, fosforu, wapnia itp.).

Pszenica

Proso

Ten niedrogi i tradycyjny produkt jest źródłem dużej ilości witamin i pierwiastków śladowych. Proso jest głównym dostawcą roślinnych białek i węglowodanów. Bogaty w zawartości włókien dostarcza się do przewodu pokarmowego, oczyszcza ciała, toksyny, obniża poziom cholesterolu we krwi. Proso odnosi się również do liczby z tych produktów, które mogą poprawić proces wchłaniania alkalicznego zwiększa odporność ciała i sprzyja zdrowiu i trwałość.

Proso

Kukurydza paszowa

Najbardziej popularną jako skoncentrowaną paszą dla zwierząt gospodarskich na całym świecie jest kukurydza pastewna, której cena w pełni odpowiada jej wysokiej wartości odżywczej.
Wśród głównych różnic kukurydzy paszowej z innych pasz zbożowych

  • wysoka zawartość węglowodanów i skrobi (do 70%),
  • duży procent tłuszczu (do 8%),
  • zawartość białka wynosi około 9-10%.
Spośród wszystkich pasz zbożowych, eksperci zalecają kupowanie kukurydzy paszowej, ponieważ jest to idealna pasza dla zwierząt gospodarskich.

Kukurydza paszowa

Jęczmień

Jedno- i wieloletnie rośliny zielne z łodygą słomy o długości 50-110 cm.
Wspólny jęczmień jest powszechny, inne gatunki rzadko uprawia się lub uprawia na wolności..
Rodzaj jęczmienia (Hordeum L.) łączy około 30 gatunków (według różnych danych 18 - 50), wśród których występuje tylko jeden gatunek kulturowy - sieje jęczmień (Hordeum sativum Jessen.) (2n-14), pozostałe - wieloletnie i roczne formy dzikiego jęczmienia z zestawem chromosomy 2n-14, 28, 48. Ukazuje się w Europie, Azji, Ameryce, Afryce Północnej. Na Ukrainie jest 7 gatunków, w tym 2 w kulturze. Istnieją i są uprawiane zimowe i wiosenne formy jęczmienia.
Zawartość skrobi w ziarnach wynosi 75%, białka - prawie 10%. Jęczmień zawiera 8 niezbędnych aminokwasów.

Jęczmień

Kontakt

Chmielnicki, ul.Kurchatova. 14, 29000, Ukraina

+380 (68) 953-32-95, +380 (67) 848-22-32

karmaliukltd@gmail.com

Wniosek o cenę

Aby uzyskać aktualną ofertę cenową wypełnij formularz. * - Nie prowadzimy relacji handlowych z Federacją Rosyjską