Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 6 Липня 2012 р.

Узагальнено інформацію про проведену органами юстиції правоосвітню роботу у І півріччі 2012 року

Узагальнено інформацію про проведену органами юстиції правоосвітню роботу у І півріччі 2012 року

Організація правоосвітньої діяльності в області здійснюється відповідно до Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від18.10.2001 № 992/2001та Обласної програми правової освіти населення на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням Хмельницької обласної ради від 02.03.2011 №  29-03/2011.
Реалізовуючи заходи, передбачені зазначеними вище програмами, органами юстиції області впродовж І півріччя 2012 року було проведено 1011 правоосвітніх заходів, якими охоплено 19545 жителів області. Активізація правоосвітньої та правовиховної роботи спостерігалася під час проведення декади правових знань, присвячених Дню Конституції України (18 -27.06.2012). Окремо слід відмітити декаду правових знань з нагоди Міжнародного дня прав жінок і миру (28.02-08.03.2012), проведену у Славутському районі.  У рамках зазначених заходів використовувалися різноманітні форми правоосвітньої роботи: конференції, круглі столи, презентаційні форуми, лекції, бесіди, вікторини, брейн-ринги тощо.
Важлива роль у проведенні правоосвітньої роботи відведена засобам масової інформації. Протягом І півріччя 2012 року працівниками головного, районних, міськрайонних та Нетішинського міського управлінь юстиції було оприлюднено в місцевих засобах масової інформації 584 матеріали як з роз'яснення положень чинного законодавства, так і з питань діяльності органів юстиції. Основна увага приділялася роз'ясненню новел законодавства про інформацію, про засади запобігання та протидії корупції,  податкового, пенсійного законодавства тощо.
Відповідно до покладених завдань, управління юстиції здійснюють координацію діяльності органів виконавчої влади,    місцевих    державних адміністрацій, а також державних підприємств, установ, організацій та державних господарських об'єднань, навчальних закладів з питань
правової освіти  населення шляхом проведення  перевірок  стану  їх  діяльності  із зазначеного  питання, а також  надання  необхідної   методичної   допомоги. Зокрема, впродовж І півріччя 2012 року органами юстиції області проведено  184 перевірки стану правоосвітньої діяльності; розроблено 250 методичних рекомендацій, лекційних та інформаційних матеріалів.
Пріоритетним напрямком роботи органів юстиції області впродовж І півріччя 2012 року було надання безоплатної первинної правової допомоги через правові громадські приймальні, які діють при головному та територіальних управліннях юстиції області. Так, за звітний період  було надано  3095 консультацій правового характеру.
Надання безоплатної правової допомоги населенню області здійснюється також шляхом проведення «гарячих» телефонних ліній та виїзних прийомів громадян. В І півріччі 2012 року під час проведення «гарячих телефонних ліній» у головному та територіальних управліннях юстиції, жителя області отримали 400 консультації правового характеру.Під час роботи 28 виїзних консультпунктів Хмельниччини здійснено 201 виїзд, під час яких громадянам було надано 877 консультацій правового характеру.
Слід відмітити, що працівники управлінь юстиції Хмельниччини задіяні в роботі громадських приймалень, що діють при місцевих державних адміністраціях та територіальних управліннях Пенсійного фонду. На протязі І півріччя 2012 року представниками управлінь юстиції у зазначених приймальнях було надано 653 консультації з питань застосування положень чинного законодавства.
Виконуючи завдання, визначені Національною програмою правової освіти населення та Обласною програмою правової освіти населення на 2011-2015 роки, органи юстиції області в минулому році здійснювали співпрацю з 47 місцевими громадськими та благодійними організаціями, а також із 31 осередком всеукраїнських та міжнародних організацій.
Варто також відзначити, що за сприяння головного управління юстиції, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в області продовжують успішно реалізовуватися два пілотних проекти щодо надання громадянам безкоштовної правової допомоги, ініційовані Міжнародним фондом „Відродження” та Міністерством юстиції України.
Зокрема, з жовтня 2007 року в рамках проекту з надання безоплатної правової допомоги у кримінальних справах в місті Хмельницькому на базі громадської організації - Хмельницьке обласне громадське об'єднання адвокатів «Агенція захисту» діє Офіс громадського захисту. З січня 2008 року у співпраці з головним управлінням юстиції, Хмельницькою міською радою на базі Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст та громад України діє  Центр правової інформації та правових консультацій.
Окремо слід відзначити роботу міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення, які здійснюють координацію правоосвітньої діяльності в області. Це, зокрема, Хмельницька обласна та 25 районних і міських міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення, якими протягом І півріччя 2012 року було проведено  50 засідань, під час яких розглянуто  160 питань.