Правоосвітня діяльність

Інформація
про результати проведеної органами юстиції Хмельницької області
правоосвітньої та правовиховної роботи за І півріччя 2011 року
І. Організаційна робота.
Правоосвітня та правовиховна робота в області організовується на виконання Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18.10.2001 № 992/2001,на підставі якої в області розробляються обласні програми правової освіти населення на відповідні періоди. Так, 02.03.2011 року рішенням сесії Хмельницької обласної ради № 29-3/2011 затверджено Обласну програму правової освіти населення на 2011-2015 роки, якою визначено мету, завдання шляхи та напрями реалізації правоосвітньої діяльності в області. На реалізацію програми з обласного бюджету планується виділити 140 тис. грн.
Координацію діяльності місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій щодо правової освіти населення області відповідно Положення про Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, мм. Києві та Севастополі та Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні управління юстиції, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14.02.2007 № 47/5, здійснює Головне управління юстиції.
Виконання функцій з правової освіти населення в Головному управлінні юстиції області забезпечує відділ правової роботи, правової освіти, державної реєстрації нормативно – правових актів та легалізації об’єднань громадян. Виконує обов’язки начальника відділу Адамчук Людмила Володимирівна - освіта вища юридична (робочий телефон – 65-42-95).
Безпосередньо функції щодо забезпечення правоосвітньої діяльності покладено на головного спеціаліста відділу Щербину Ірину Миколаївну - освіта вища юридична, працює на посаді з листопада 2007 року ( робочий телефон - 76-31-55).
ІІ. Діяльність обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.
З метою об’єднання зусиль місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, засобів масової інформації у здійсненні правовосвітньої діяльності в регіоні створена обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення, яка діє відповідно до Положення, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від10 жовтня 2000 року № 396а/2000-р.
Розпорядженням облдержадміністрації від 09.12.2010 № 612/2010-р затверджено новий склад ради, згідно з яким обласну МКМР з правової освіти населення очолює голова облдержадміністрації Ядуха В. С., заступниками голови є начальник головного управління юстиції Продан Н. В. та заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Бернадська Л. В., секретар ради – головний спеціаліст відділу правової роботи, правової освіти, державної реєстрації нормативно – правових актів та легалізації об’єднань громадян головного управління юстиції Щербина І. М.
До складу обласної МКМР з правової освіти населення входять:
- начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації;
- начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації;
- начальник служби у справах дітей облдержадміністрації;
- начальник управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації;
- начальник управління освіти і науки облдержадміністрації;
- начальник управління культури, туризму і курортів облдержадміністрації;
- начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області;
- начальник управління МВС України в області;
- ректор Хмельницького університету управління та права;
- генеральний директор обласної державної телерадіокомпанії „Поділля-Центр”;
- тимчасово виконуючий обов’язки редактора газети „Подільські вісті”.
У 2011 році ( 27 квітня) відбулося 1 розширене засідання обласної МКМР з правової освіти населення за участю голів та заступників голів районних МКМР з правої освіти населення,
під час якого було розглянуто 6 питань, а саме:
1. Організація надання безоплатної правової допомоги громадськими приймальнями при районних державних адміністраціях;
2. Надання безоплатної правової допомоги громадськими приймальнями органів юстиції області;
3. Діяльність Центру надання безоплатної правової допомоги та правових консультацій;
4. Організація надання безоплатної правової допомоги юридичною клінікою Хмельницького університету управління та права;
5. Про сімейні форми виховання дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Хмельницькій області;
6. Про організацію відзначення в області 15-ї річниці Конституції України.
За результатами розгляду зазначених питань обласною МКМР вироблено рекомендації щодо покращення правоосвітньої роботи в регіоні. Зазначені рекомендації включають 23 пропозиції щодо покращення системи надання безоплатної правової допомоги в області, організації правоосвітньої роботи з дітьми, особливо з дітьми, які опинилися в скрутних життєвих обставинах та дітьми, позбавленими батьківського піклування, а також пропозиції щодо належної організації в області проведення декади правових знань з нагоди відзначення 15 річниці Конституції України.
У ході реалізації зазначених пропозицій в області вжито заходів щодо покращення надання безоплатної правової допомоги. Так, головою Хмельницької обласної державної адміністрації видано розпорядження від 17.05.2011 № 184\2011-р «Про активізацію роботи громадських приймалень», яким зобов’язано голів районних державних адміністрацій забезпечити роботу громадських приймалень при райдержадміністраціях відповідно до вимог Типового положення про правову громадську приймальню, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 15.06.2011 № 61\5, звернуто увагу голів Білогірської, Теофіпольської та Чемеровецької районних державних адміністрацій на необхідність забезпечення правових громадських приймалень окремим приміщенням; зобов’язано голів районних державних адміністрацій не рідше 1 разу на квартал висвітлювати у засобах масової інформації відповіді на питання, з якими громадяни найчастіше звертаються до правових громадських приймалень. Також, рекомендовано Головному управлінню юстиції вивчити та узагальнити досвід роботи громадських приймалень, які діють при територіальних підрозділах центральних органів виконавчої влади. Станом на 25.06.2011 року Головним управлінням юстиції проводиться збір відповідної інформації.
Також, Обласною МКМР з правової освіти населення при розгляді питання про сімейні форми виховання дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Хмельницькій області, звернуто увагу місцевих засобів масової інформації на необхідність проведення роз’яснювальної роботи з метою формування позитивної громадської думки про прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, родинні форми виховання. На виконання зазначених рекомендацій відповідна інформація постійно висвітлюється в ефірі Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» у телепередачах «Серця віддані дітям», інформаційних випусках «Подільська панорама». На обласному радіо дана тематика опрацьовується в передачах «Соціальна політика і реальність» та «Вибір».
Крім того, на виконання рекомендацій обласної МКМР з правової освіти населення в області урамках Національної кампанії «Стоп насильству!» забезпечено роз’яснювальну роботу серед населення про те, що насильство є порушенням прав людини та вживаються заходи щодо формування у свідомості населення нетерпимого ставлення до насильства, зокрема, до насильства у сім’ї.
Реалізація рекомендацій обласної МКМР з правової освіти населення забезпечила належний рівень організації та проведення в області декади правових знань з нагоди відзначення в області 15-ї річниці КонституціїУкраїни відповідно до Указу Президента України від 25 жовтня 2010року № 965/2010 «Про відзначення 15-ї річниці Конституції України» та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 14.04.2011 № 152/2011-р «Про відзначення в області 15-річниці Конституції України.
Обласною МКМР з правової освіти населення приділяється велика увага і забезпеченню належної роботи районних МКМР з правової освіти населення.
Так, за звітний період головним управлінням юстиції вивчено діяльність 3 територіальних МКМР з правової освіти населення(Старокостянтинівської, Ізяславської, Волочиської).
За результатами проведених вивчень було встановлено, що типовими проблемами в роботі територіальних МКМР є неналежне оформлення матеріалів по організації діяльності рад, а також формальне відношення до проведення засідань територіальних МКМР та організації правоосвітніх та правовиховних заходів для населення. За результатами вивчень головам відповідних МКМР надано рекомендації щодо покращення правовосвітньої діяльності.
З метою підвищення професійного рівня знань заступників голів та секретарів територіальних МКМРз правової освіти населення у І півріччі 2011 році секретарем обласної МКМР з правової освіти населення проведено 1 семінарське заняття (03.02.2011)для заступників голів районних та міських МКМР з правової освіти населення, в ході якого було обговорено питання про планування роботи, підготовку та проведення засідань територіальних МКМР з правової освіти населення; здійснення контролю за реалізацією прийнятих рекомендацій; організацію та проведення заходів, спрямованих на підвищення правової культури громадян.
Крім того, у лютому поточного року обласною МКМР з правової освіти населення оголошено огляд-конкурс на кращу організацію діяльності районних та міських МКМР з правової освіти населення. Положення про конкурс затверджено головою обласної МКМ з правової освіти населення 11.02.2011 та доведено до відома територіальних МКМР. Конкурс триватиме до 15.11.2011 року.
Набуттю жителями області обсягу правових знаньта навичок у їх застосуванні, необхідних для реалізації своїх конституційних прав і свобод, а також виконання покладених на них обов'язків, сприяло застосування установами та організаціями, представники яких входять до складу обласної МКМР з правової освіти населення, різноманітних традиційних та інтерактивних форм правового навчання та виховання, а саме:лекцій, бесід, семінарів, конференцій, засідань правових клубів, вікторин, «брейн-рингів», «круглих столів», правових турнірів, тренінгів, годин права тощо.
У цьому напрямку варто відмітити роботууправління культури, туризму і курортів облдержадміністрації, управління освіти і науки облдержадміністрації, Управління МВС України в області,Головного управління юстиції,служби у справах дітей, якими протягом І півріччя 2011 року проведено значну кількість правоосвітніх заходів, про які ітиметься нижче, спрямованих на формування правової культури жителів області.
ІІІ. Відомості про діяльність територіальних МКМР з правової. освіти населення.
Координацію правоосвітньої діяльності в районах та містах Хмельницької області здійснюють 25 районних та міських МКМР з правової освіти населення. Протягом І півріччя 2011 року територіальними МКМР проведено 54 засідання, під час яких розглянуто 187 питань.
Найактивнішими у проведенні засідань в поточному році були:
- Ізяславська районна МКМР, яка провела 5 засідань, під час яких було розглянуто 13 питань;
- Шепетівська районна МКМР з правової освіти населення, яка провела 4 засідання, під час яких було розглянуто 14 питань;
- Хмельницька районна(міська) МКМР з правової освіти населення, яка провела 3 засідання, під час яких було розглянуто 20 питань;
Ярмолинецька районна МКМР з правової освіти населення, яка провела 2 засідання, під час яких було розглянуто 12 питань.
Основними питаннями, що були предметом розгляду на засіданнях районних, міських МКМР з правової освіти населення були питання:
- обговорення проектів районних програм правової освти населення на 2011-2015 роки та вирішення питань щодо можливості фінансування цих програм;
- організації надання безоплатної правової допомоги;
- обговорення питань щодо виконання рекомендацій обласної МКМР з правової освіти населення;
- проведення декади правових знань з нагоди відзначення 15 річниці Конституції України;
- планування роботи відповідних МКМР з правової освіти населення;
- про організацію правоосвітніх заходів в районі, місті;
- про здійснення право освітньої та право виховної діяльності в навчальних закладах тощо.
Уцілому, узагальнивши роботу районних та міських МКМР з правової освіти населення можна зробити висновок, що члени координаційно-методичних рад у межах наданих їм повноважень вживають заходів щодо проведення правоосвітньої роботи в районах, містах; є організаторами та учасниками правоосвітніх та правовиховних заходів. Разом з тим, активізації та змістовного наповнення потребує робота Білогірської, Волочиської, Деражнянської, Летичівської, Полонської МКМР з правової освіти населення.
IV. Діяльність Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Хмельницькій області.
З метою залучення молодих юристів до роботи, пов’язаної з підвищенням якості підготовки фахівців у галузі права, участі у правоосвітній та правовиховній роботі, формування активної позиції нового покоління юристів, при головному управлінні юстиції діє Координаційна рада молодих юристів.
Свою роботу Координаційна рада молодих юристівздійснює відповідно до Положення, затвердженого наказом головного управління юстиції від 5 вересня 2008 року № 433/од.
Наказом головного управління юстиції від 24 листопада 2010 року № 577/од затверджено оновлений склад ради, згідно якого очолює Координаційну раду молодих юристів кандидат юридичних наук, доцент кафедри права Хмельницького національного університету Герц. А.А.; заступниками голови ради є: старший викладач кафедри теорії та історії держави та права Хмельницького університету управління та права Габінет Д. А.; завідуюча юридичною клінікою Хмельницького університету управління та права Грушкевич Т. В.; заступник начальника юридичного відділу апарату обласної державної адміністрації Скороход С. С.
До складу ради входять:
- юрист Центру з надання правової інформації та правових консультацій;
- помічник голови Хмельницького міськрайонного суду;
- приватний нотаріус Хмельницького міського нотаріального округу;
- аспірант Інституту законодавства Верховної Ради України;
- голова Хмельницької обласної громадської організації „Центр правового захисту”;
- заступник голови правління Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга»;
- студенти юридичного факультету Хмельницького університету управління та права.
Протягом І півріччя 2011 року Координаційною радою молодих юристів проведено 1 засідання, під час якого розглянуто 5 питань, а саме:
1. Про проведення правоосвітніх заходів до Міжнародного дня прав дітей.
2. Про проведення правоосвітніх заходів, присвячених Дню Конституції України;
3. Про співпрацю Координаційної ради молодих юристів та головного управління юстиції у напрямку надання безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення;
4. Про затвердження плану роботи Координаційної ради молодих юристів на ІІ півріччя 2011 року;
5. Про оновлення складу Координаційної ради молодих юристів.
Правоосвітня діяльність Координаційної ради молодих юристів протягом І півріччя 2011року спрямовувалась на організацію та проведення членами ради в навчальних закладах лекцій,бесід, вікторин на правову тематику, здійснення виступів в засобах масової інформації з роз’яснення основних положень чинного законодавства, проведення правових тренінгів, конференцій, «круглих столів» за участю молодих юристів області з питань реалізації та захисту прав людини, надання безкоштовної правової допомоги жителям області.
Зокрема, з метою підвищення рівня правових знань молоді за ініціативи Координаційної ради молодих юристів сформовано лекторські групи, які проводять лекції, бесіди, правові тренінги в загальноосвітніх навчальних закладах, закладах культури міста та професійно-технічних навчальних закладах міста.
Так, 03.03.2011 лекторською групою на базі Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва проведено вікторину з учнями 8-х класів ЗОШ № 27 м. Хмельницького на тему: «Мої права»; 31.05.2011 для вихованців притулку для дітей служби у справах дітей Хмельницької облдержадміністрації проведено бесіду на тему: «Закон і право для всіх єдині»; 01.06.2011 для учнів Хмельницької загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 2 проведено вікторину «Азбука права».
Також члени координаційною ради молодих юристів прийматимуть активну участь у роботі конференції «Актуальні проблеми надання безоплатної правової допомоги», що проводитиметься 30.06.2011 на базі Центру надання правової допомоги та правових консультацій.
Головним управлінням юстиції спільно з членами координаційної ради молодих юристів щомісяця організовується виїзний прийом громадян у Хмельницькому обласному госпіталі інвалідів Великої Вітчизняної війни. У поточному році проведено 2 виїзди.
Також у поточному році членами Координаційної ради молодих юристівспільно з працівниками головного управління юстиції взято участь у прямому ефірі (30 хвилин)на обласному в радіо з нагоди проведення декади правових знань, де обговорювалися питання захисту прав людини та мешканці області мали можливість у прямому ефірі поставити своє запитання юристу.
V. Діяльність громадських приймалень, виїзних консультпунктів, юридичних клінік.
Для реалізації права соціально вразливих категорій громадян на безкоштовну правову допомогу, з метою виконання наказу Міністерства юстиції України від 15 червня 2005 року № 61/5 та враховуючи рекомендації Всеукраїнської міжвідомчої координаційно - методичної ради з правової освіти населення, в органах юстиції області діє розгалужена мережа правових громадських приймалень.
При головному управлінні юстиції функціонує громадська приймальня по наданню безкоштовної правової допомоги малозахищеним верствам населення, створена наказом Хмельницького обласного управління юстиції від 08.09.2005 року № 308.
Громадська приймальня знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87, 4-й поверх, 407 каб., тел. (0382) 76-31-55.
Для надання громадянам кваліфікованої правової допомоги використовується електронна нормативно-правова база «ЛІГА: Закон», а також нормативно-правові акти, юридична література та зразки процесуальних документів, які знаходяться у громадській приймальні.
Надання громадянам правових консультацій здійснюється згідно Графіку роботи правової громадської приймальні, який затверджуються начальником головного управління юстиції що півроку, і відповідно до якого прийом громадян проводиться кожні вівторок та четвер з 10.00 до 17.00 (обідня перерва – з 13.00 до 14.00).
Протягом І півріччя 2011 року у громадській приймальні головного управління юстиції надано 113 консультацій правового характеру жителям області.
Варто відмітити, що у громадській приймальні головного управління юстиції розміщено інформаційний стенд, на якому періодично оновлюється інформація в розділах «До уваги громадян» та «Нове в законодавстві».
Також оформлено постійно діючі методичні полички:
- «Україна в Організації Об’єднаних націй», на якій розміщено міжнародні нормативно-правові акти з прав людини. А саме: Загальну декларацію прав людини, Конвенцію ООН про права дитини, Конвенцію ООН про права інвалідів; посібники «Дітям про Конвенцію ООН про права інвалідів», «Захист прав споживачів в Європейському союзі та Україні», «Судовий захист прав споживачів в Україні», «Стоп насильству!», «Права людини і підтримка правопорядку » та ін.;
- «Правовий простір», на якій розміщено буклети, розроблені в рамках ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення», яку реалізує Міжнародний фонд Відродження за програмою «Верховенство права», на теми: «Права споживачів комунальних послуг», «Ви вирішили подарувати квартиру (будинок)?», «Ви отримали повістку до суду за несплату комунальних послуг?», «Виконання судових рішень», «Незаконне звільнення з роботи», «Як правильно укласти договір», «Поради щодо випадків насильства в сім’ї», «Що треба знати про безоплатну приватизацію земельних ділянок?», «Кредит – варто чи ні?» та ін.;
- «Консультація юриста», на якій розміщено брошури на теми: «Навіщо потрібен юрист і де отримати правову допомогу», «Що потрібно знати потерпілому?», «Права підозрюваного, обвинуваченого, підсудного», «Як і коли можна звернутись до Європейського суду з прав людини?», «Що робити, якщо Вас затримали?», «Як і де можна отримати юридичну підтримку» та ін.
У першому півріччі цього року методичні матеріали громадської приймальні поповнено інформаційною пам’яткою для громадян «Доступ до публічної інформації» зі зразками оформлення запиту на інформацію. Відповідна інформація розміщена також на сайті головного управління юстиції у рубриці «Доступ до публічної інформації».
При територіальних управліннях юстиції відповідно до власних Положень та затверджених графіків роботи функціонує 21 правова громадська приймальня, працівниками яких у І півріччі 2011 року надано2488 консультаційправового характеру.
Загалом,протягом І півріччя 2011року працівниками головного та територіальних управлінь юстиції надано 4313 консультацій у громадських приймальнях при управліннях юстиції, місцевих адміністраціях, структурних підрозділах органів виконавчої влади, а також під час роботи „гарячих” телефонних ліній та виїзних прийомах громадян.
Найактивніше протягом поточного року працювали правові громадські приймальні:
- Шепетівського міськрайонного управління юстиції - 341 консультації;
- Деражнянського районного управління юстиції - 198 консультації;
- Чемеровецькогорайонного управління юстиції - 197 консультацій;
- Хмельницького міськрайонного управління юстиції - 185 консультацій;
- Красилівськогорайонного управління юстиції - 176 консультації;
- Городоцького районного управління юстиції - 151 консультацій;
-Ізяславського районного управління юстиції - 137 консультацій.
Для забезпечення відкритості та прозорості в роботі органів юстиції області, а також для надання громадянам можливості отримувати безкоштовні правові консультації з питань, що їх цікавлять, головним та територіальними управліннями юстиції проводяться „гарячі” телефонні лінії, графіки проведення яких затверджуються начальниками відповідних управлінь юстиції щокварталу.
Протягом І півріччя 2011 року під час роботи „гарячих” телефонних ліній працівниками головного та територіальних управлінь юстиції області надано 433 консультації правового характеру.
Також працівники територіальних управлінь юстиції відповідно до затверджених та погоджених місцевою владою графіків прийому громадян повсякчас залучаються до роботи в громадських приймальнях місцевих адміністрацій.
Протягом звітного періоду на базі 23 громадських приймалень, що діють безпосередньо при місцевих адміністраціях, структурних підрозділах органів виконавчої влади, працівниками органів юстиції надано 526 консультацій з питань застосування положень чинного законодавства.
Вже досить тривалий період працівники органів юстиції залучаються до роботи виїзних консультпунктів по наданню безкоштовної правової допомоги, виїзних інформаційно-лекторських груп та прийомів громадян за місцем проживання. Такі форми надання правової допомоги реалізуються на виконання розпоряджень місцевих адміністрацій, якими також затверджується графік роботи та склад виїзної групи. Про виїзд групи в конкретний населений пункт, час та місце прийому інформуються його жителі.
Так, протягом І півріччя 2011 року працівники управлінь юстиції Хмельниччини були задіяні в роботі 27 консультпунктів, що здійснили 183 виїзди, під час яких громадянам булонадано 753 консультації правового характеру.
Слід відмітити, що відповідно до Графіку виконання завдань, що мають пріоритетне значення для діяльності Міністерства юстиції України та органів юстиції Хмельницької області на 1-ше півріччя 2011 року, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Хмельницькій області від 31.12.2010 № 645/од, надання безоплатної правової допомоги визначено одним із пріоритетних завдань головного управління юстиції. У зв’язку з цим у І півріччі поточного року Головним та районними управліннями юстиції області вжито заходів щодо активізації зазначеного напрямку роботи. Так, головним управлінням юстиції згідно затверджених графіків продовжено співпрацю з юридичною клінікою Хмельницького університету управління та права та Центром надання правової допомоги та правових консультацій.
Також, у І півріччі головним управлінням юстиції відповідно до наказу від 24.02.2011 № 70 було проведено конкурс на кращу організацію діяльності громадських приймалень з надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення серед правових громадських приймалень при районних, міськрайонних управліннях юстиції. У результаті поданих на конкурс матеріалів кращі результати роботи показали громадські приймальні Шепетівського міськрайонного, Красилівського районного та Хмельницького міськрайонного управлінь юстиції, які зайняли відповідно І, ІІ та ІІІ місця.
Також, головним управління юстиції у І півріччі цього року було узагальнено роботу правових громадських приймалень при районних державних адміністраціях. Результати узагальнення обговорено на засіданні обласної МКМР з правової освіти населення, якою вироблено рекомендації щодо покращення їх діяльності.
VІ. Відомості про співпрацю з громадськими організаціями та їх місцевими осередками.
Виконуючи завдання, визначені Національною програмою правової освіти населення та Обласною програмою правової освіти населення на 2011-2015 роки, органи юстиції області в поточному році продовжили співпрацю з громадськими та благодійними організаціями.
Так, органами юстиції області постійно надаються консультації та методична допомога засновникам громадських організацій щодо правових аспектів створення та діяльності організацій. Громадські організації залучаються до проведення правоосвітніх заходів. Зокрема,протягом І півріччя 2011 року головним управлінням юстиції продовжено співпрацю з представниками обласної громадської організації «Центр правового захисту» та обласної громадської організації «Подільська правова ліга»
Так, обласна громадська організація «Подільська правова ліга» є активним організатором та учасником різноманітних правовосвітніх заходів. За її сприяння 30.06.2011 року організовується конференція «Актуальні проблеми надання безоплатної правової допомоги», у якій прийматимуть участь представники головного управління юстиції, правоохоронних органів, адвокати.
20.06.2011 року начальник Головного управління юстиції Продан Н.В. взяла участь у роботі круглого столу під головуванням заступника голови- керівника апарату Хмельницької обласної державної адміністрації за участю правоохоронних органів (Управління МВС України в області, управління СБУ в області), управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації та громадських організацій, що представляють інтереси національних меншин щодо обговорення причин виникнення соціальних протиріч та вироблення шляхів їх подолання.
Територіальні управління юстиції протягом І півріччя 2011 року співпрацювали з 44 місцевими громадськими та благодійними організаціями та 35 осередками всеукраїнських та міжнародних організацій.
Для прикладу:
- Деражнянське районне управління юстиції активно співпрацює з Деражнянською молодіжною громадською організацією «Молодь Деражнянщини», спільно з якою організовуються виступи, лекторії у сільських школах району на правову тематику;
- Дунаєвецьким районним управлінням юстиції проведено 5 лекцій для членів громадських організацій району з роз’яснення вимог чинного законодавства про об’єднання громадян, зокрема були висвітлені питання щодо членства у громадських організаціях, про джерела формування майна та коштів громадських організацій та про відповідальність за порушення законодавства про об’єднання громадян;
- З метою поширення правової інформації серед дітей та молоді Кам’янець-Подільським міськрайонним управлінням юстиції спільно з громадською організацією «Мій край» оформлено інформаційний куточок на правову тематику у Дитячо-юнацькій спортивній школі № 1.Також, Кам’янець-Подільським міськрайонним управлінням юстиції налагоджено активну співпрацю з районною громадською організацією «Клуб юних миротворців», зокрема, у рамках історико-патріотичної військової гри «Чекпоїнту» спеціалістами управління проведено правову вікторину «Знай свої права» як один із відбіркових етапів зазначеної вище гри.
- Хмельницьке міськрайонне управління юстиції у І півріччі поточного року співпрацювало у проведенні правоосвітніх заходів з Хмельницьким обласним благодійним фондом «СІОН», спільно з яким проведено профілактично-виховні заняття на тему: «Разом до здорового майбутнього» у 4 загальноосвітніх школах Хмельницького району.
- Шепетівським міськрайонним управління юстиції спільно з Шепетівською районною громадською організацією ліквідаторів наслідків аварії та потерпілих від Чорнобильської катастрофи «Полинь» 06.06.2011 проведено круглий стіл на тему «Ваші пільги». 01.06.2011 спільно з Шепетівською молодіжною громадською організацією «Кедр» було проведено захід «Допоможи дітям –сиротам».
Разом з тим, слід зауважити, що у напрямку налагодження співпраці органів юстиції і громадських організацій у здійсненні правоосвітньої діяльності є ряд проблем. Зокрема, попри значну кількість громадських організацій, які створені в області, більшість організацій є недієвими. Тому співпраця органів юстиції здійснюється і з тими організаціями, які мають на меті і реально здатні здійснювати правоосвітню роботу.
VIІ. Відомості про кількість проведених заходів, спрямованих на підвищення правосвідомості громадян.
У напрямку підвищення загального рівня правосвідомості та правової культури різних верств населення головним управлінням юстиції, районними, міськрайонними та Нетішинським міським управліннями юстиції протягом І півріччя 2011 року було реалізовано 714 правоосвітніх заходів.
Головним управлінням юстиції у І півріччі