Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 6 Червня 2018 р.

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!

     До Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області звернулась громадянка К. для отримання роз’яснення щодо можливості спадкування майна її померлого чоловіка онучкою та невісткою. У заявниці з померлим чоловіком (спадкодавцем) було два сини. Старший син загинув, не встигнувши прийняти спадщину свого батька. У загиблого спадкоємця залишилися дружина та донька — онука спадкодавця. Заявниця не бажає спадкувати ні після смерті чоловіка, ні після сина.
 
     Відповідь. Відповідно до ст. 1276 ЦК України якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер і не встиг прийняти спадщини спадкування буде відбуватись в порядку спадкової трансмісії. У цьому разі здійснюється перехід права на прийняття спадщини від померлого спадкоємця до його спадкоємців.
     Тобто частки у спадщині будуть визначатись наступним чином: Менший з синів померлого спадкує ½ частку майна після смерті свого батька, донька та дружина загиблого сина спадкують по половині від ½ спадкового майна, яке б успадкував загиблий, якби не помер, тобто по ¼ даного майна.
     Якщо після загиблого сина спадкодавця залишиться його власне майно, то донька та дружина успадкують і це майно у рівних частках, але вже не за правилом спадкової трансмісії, а відповідно до вимог закону в порядку черговості (у першу чергу). Тобто дружина та донька загиблого успадкують і майно свого діда (свекра) - спадкодавця, і майно батька (чоловіка), але в різних пропорціях.