УВАГА! ОПУБЛІКОВАНО ЗАКОН ПРО ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ТА ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ!

Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції інформує, що 17.03.2018 в газеті "Голос України" №50 (6808) опубліковано Закон України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю"(далі — Закон).
Даний Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування (тобто 17.06.2018), за винятком статті 23 (перехід частки до спадкоємця або правонаступника учасника товариства), яка набирає чинності через рік з дня набрання чинності цим Законом.
Звертаємо увагу, що Закон містить доволі прогресивні положення в порівнянні з тими, що закріпленні Законом України «Про господарські товариства».
Зокрема, відповідно до нового Закону, кількісний склад учасників товариства не буде обмежуватись. Законом вводяться нові поняття, такі як «корпоративний договір» та «безвідклична довіреність».
Ще однією новелою є договір про створення товариства. Метою цього договору є забезпечення виконання учасниками-засновниками всіх домовленостей досягнутих між ними до моменту створення товариства та його державної реєстрації.
Також, зменшується строк на внесення вкладу учасниками товариства у зв'язку із створенням товариства з 1 року до 6 місяців, з дати державної реєстрації, якщо інше не передбачено статутом.
Щодо збільшення статутного капіталу, новий Закон передбачає наступні шляхи: внесення додаткових вкладів та без додаткових вкладів, за рахунок нерозподіленого прибутку товариства.
Встановлюється новий порядок виходу учасника з товариства. У будь-який час без згоди інших учасників може вийти лише учасник, частка якого у статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків. Щодо учасника товариства, частка якого у статутному капіталі становить 50 або більше відсотків, то такий учасник може вийти з товариства за згодою інших учасників товариства.
За новим Законом, як і за Законом України «Про господарські товариства», вищим органом товариства залишаються загальні збори учасників. Положеннями Закону закріплюється ряд рішень загальних зборів учасників, які мають прийматися одностайно (затвердження грошової оцінки негрошового вкладу, перерозподіл часток між учасниками товариства, створення інших органів товариства, прийняття рішення про придбання товариством частки учасника), які приймаються 3/4 (внесення змін до статуту, зміна розміру статутного капіталу, прийняття рішень про виділ, злиття, поділ, приєднання), та які приймаються більшістю голосів.
Закон закріплює норми, які визначають порядок участі у загальних зборах шляхом заочного голосування та прийняття рішення загальних зборів учасників шляхом опитування.
Крім цього, Закон містить визначення посадових осіб товариства, а також визначення того, що вважається конфліктом інтересів, що вважається значним правочином, а також правочином щодо якого є заінтересованість.
Передбачається можливість укладення договору про припинення товариства, який визначатиме умови передачі майна, прав та обов'язків правонаступникам та інші умови припинення. Вбачається, що відповідно до Закону сторонами договору можуть бути лише товариства, які беруть участь у припиненні, тобто лише юридичні особи.
Водночас інформуємо, що відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону, вноситься низка змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, зокрема, в частині державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю або товариства з додатковою відповідальністю.
Окремо наголошуємо, що протягом року з дня набрання чинності Закону, товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю можуть безкоштовно привести свої Статути у відповідність до нового Закону та провести державну реєстрацію відповідних змін. Але протягом цього року положення старого Статуту будуть вважатися чинними.
Більш детально з текстом Закону можна ознайомитись за посиланням: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2275-19