На порядку денному: «Захист прав жінок та дітей в Україні»

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», 30 жовтня 2017 року Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області було ініційовано проведення «круглого столу» на тему: «Захист прав жінок та дітей в Україні».
Під час робочої зустрічі обговорювалися проблемні питання, які виникають у сфері захисту прав жінок та дітей в нашій області: стягнення аліментів, механізм повернення дітей, які утримуються за межами або на території України, індивідуально-профілактична робота з жінками та неповнолітніми, які перебувають на обліку у службі пробації тощо.
Серед запрошених учасників були присутні представники громадських організацій: «Подільська правова ліга», «Кабінет допомоги вагітним жінкам та сім'ям з дітьми «Світанок», «Жіночий консорціум України».
У вступному слові очільника обласної юстиції Віктора Худняка розставлено основні акценти наявних проблемних юридичних питань, з якими стикаються звичайні жінки у повсякденному житті, зокрема зауважено про необхідність проведення широкої інформаційно-просвітницької компанії аби підвищити правову обізнаність населення.
«Міністерство юстиції України впродовж останніх років приділяє значну увагу захисту прав людини. Зокрема, Мін'юст створив одну з найрозвинутіших у світі систем надання безоплатної правової допомоги громадянам, які не можуть собі дозволити приватного адвоката. Крім того, цього року впроваджено наступний етап – запуск загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», стратегічним завданням якого є підвищення рівня знань українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права».
Головний спеціаліст відділу організації та контролю за виконанням рішень Управління державної виконавчої служби Зоя Гонтарук звернула увагу аудиторії, що були внесені зміни до Сімейного кодексу України щодо збільшення мінімального розміру аліментів. «Прийняття останніх змін має на меті створення дієвих механізмів, які унеможливлюватимуть злісним неплатникам аліментів використовувати передбачені механізми для ухилення від сплати аліментів, затягувати розгляд судових справ, а також сплачувати необґрунтовано малий їх розмір», - наголосила головний спеціаліст.
Завідувач сектору судової роботи та міжнародного співробітництва Андрій Луков проінформував учасників робочої зустрічі про механізм повернення дітей, які утримуються за межами або на території України.
Старший інспектор Хмельницького міськрайонного відділення з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Вінярський Валентин надав інформацію, що стосується роботи з жінками та неповнолітніми, які перебувають на обліку у службі пробації, наголосив на формах та методах роботи і основних завданнях, які поставлені перед службою пробації.
Питання соціального захисту, а саме: допомога на дітей одиноким матерям, протидія насильству в сім'ї та реалізація сімейної політики в цілому порушувалося начальником відділу державної допомоги та реалізації сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації Тимофієвою Любов'ю Ларіонівною.
Підсумовуючи, Віктор Худняк подякував усім за участь та висловив надію на подальшу співпрацю та налагодження ділових зв'язків задля забезпечення в нашій державі прав жінок та дітей.
На завершення, усі учасники мали змогу поділитися досвідом, обмінятися думками, а представники громадських організацій отримати правові консультації від профільних установ.