ЗАПРОШУЄМО молодь для стажування в установах юстиції

Сьогодні питання залучення молоді на державну службу набуло значної актуальності. Адже без оновлення її кадрового потенціалу та залучення молоді неможливе подальше зростання та розвиток інституту державної служби.
Законом України «Про державну службу» визначено, що у державних органах з метою ознайомлення з функціонуванням державної служби може здійснюватися стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, строком до шести місяців.
Наказом Головного територіального управління юстиції у Хмельницький області від 09березня 2017 року №108/09 затверджено Порядок стажування громадян з числа молоді в Головному територіальному управлінні юстиції у Хмельницькій області.
Зокрема, Порядком визначено, що громадяни України віком до 25 років, які є студентами третього і вище курсів вищих навчальних закладів за спеціальностями галузі знань «право» або отримали вищу освіту у галузі знань «Право» та не перебувають на посадах державної служби, можуть пройти стажування у структурних підрозділах Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.
Стажування молоді проводиться у вільний від навчання (роботи) час в межах робочого часу працівників структурних підрозділів Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.
Допуск до стажування та визначення строку його проходження здійснюється на підставі заяви особи, яка має намір пройти стажування в управлінні, або за погодженням з вищим навчальним закладом, студентом якого є конкретна особа, та оформляється наказом управління.
Стажування молоді може також здійснюватись з ініціативи начальника управління, його заступників, керівників вищих навчальних закладів, молодіжних громадських формувань та інших осіб.
Бажаючі пройти стажування також мають можливість скористатися електронним сервісом «Он-лайн будинок юстиції». Для цього необхідно зайти на сайт Міністерства юстиції України, обрати банер «Он-лайн будинок юстиції», вибрати рубрику «Соціальний ліфт» та вкладку «Стажування» (https://online.minjust.gov.ua/sotsialnyj-lift/), заповнити анкету, де вказати відомості про себе, освіту, досвід роботи (якщо є), знання іноземних мов, обрати бажане місце стажування та написати мотиваційного листа.
Варто зазначити, що стажування молоді в органах юстиції дозволить отримати практичний досвід роботи в державному органі, усвідомити правильність вибору професії юриста та розглянути перспективу кар'єри державного службовця. Особи, які пройшли стажування, демонструють більш високий рівень знань, вмінь та навичок в професійній діяльності, що дозволяє їм успішно проходити конкурсні відбори на зайняття вакантних посад державної служби в системі органів юстиції.