Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 26 Серпня 2016 р.

Прес-конференція з нагоди початку функціонування бюро правової допомоги

Прес-конференція з нагоди початку функціонування бюро правової допомоги

З 1 вересня офіційно розпочинають роботу  бюро правової допомоги. З цієї нагоди 26 серпня 2016 року  на базі Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної право вої допомоги  проведено прес-конференцію для місцевих засобів масової інформації, у якій взяли участь в. о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Олена Варфоломеєва, начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк, а також керівники місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Григорій Гоцький, Максим Ільчишен, Олександр Петлюк та Володимир Бузиль.

Учасники прес-конференції розповіли, що з 1 вересня в Україні офіційно розпочинають роботу понад 400 бюро правової допомоги. Бюро є відокремленими підрозділами (відділами) місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. На Хмельниччині діятиме 17 бюро — у Волочиську, Теофіполі, Білогір'ї, Ізяславі, Славуті, Нетішині, Красилові, Полонному, Ярмолинцях, Городку, Чемерівцях, Віньківцях, Деражні, Летичеві, Старій Синяві, Дунаївцях та Новій Ушиці.

У Хмельницькій області функціонує чотири місцевих центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги: у Хмельницькому, Кам'янці-Подільському, Старокостянтинові та Шепетівці.

За словами Олени Варфоломєєвої новостворені бюро насамперед виконуватимуть функції правопросвітництва та надання первинної правової допомоги, оскільки мета їхньої роботи — посилення правової спроможності територіальних громад. Однак соціально незахищеним категоріям осіб тут надаватимуть і безоплатну вторинну правову допомогу, яка включає складання процесуальних документів та представництво в суді. 

Віктор Анатолійович підкреслив, що органи юстиції зробили важливі кроки аби зробити надання послуг для громадян більш якісними та доступними. Відтепер українці зможуть звернутися за безоплатними роз'ясненнями до юристів безпосередньо на місцях.

Окрім правових консультацій, у бюро громадяни матимуть доступ до електронних сервісів Мін'юсту. Приміром, зможуть онлайн подати заяву про одруження чи отримати витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно. Тим, хто не має навичок користування комп'ютером, допомагатимуть працівники бюро.