Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 18 Вересня 2009 р.

Про розширене засідання колегії Головного управління юстиції

Про розширене засідання колегії Головного управління юстиції

         16.09.2009 рокуза участю Заступника Міністра юстиції Богатиря В.В. відбулося розширене  засідання колегії Головного управління юстиції у Хмельницькій області. На колегії розглянуто такі питання:

1. Про стан дотримання Головним та районними, міськрайонними управліннями юстиції області вимог законодавства та нормопроектувальної техніки при здійсненні державної реєстрації нормативно – правових актів.

 2. Про виконання наказу Міністерства юстиції України від 15.07.2009р. №1261/5 „Про здійснення контролю за виконанням вимог Закону України „Про державний реєстр виборців” і Постанови Центральної виборчої комісії від 18 травня 2009 року № 27”.

3. Про виконання вимог „Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян”, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24.07.2008 № 1269/5.

4. Про затвердження методичних рекомендацій на тему: «Порядок застосування іноземного права в нотаріальній практиці – оформлення документів для дії за кордоном та прийняття документів, складених за кордоном; консульська легалізація і оформлення документів у зв’язку з виїздом громадян за кордон; питання спадкового права і міжнародні договори».

5. Про затвердження методичних рекомендацій на тему: «Об’єкт, предмет та суб’єкти апеляційного оскарження в адміністративному процесі».

          Під час розгляду першого питання зазначалось, що статистичний аналіз роботи Головного управління юстиції у Хмельницькій області з питань державної реєстрації нормативно-правових актів свідчить, що кількість нормативно-правових актів, які були подані на державну реєстрацію у 2009 році (станом на 17.09.2009) збільшилась у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 7%. Так, у поточному році до Головного управління юстиції на державну реєстрацію було подано 126 актів, з яких 99актів - зареєстровано.

Основною проблемою в роботі по державній реєстрації нормативно-правових актів залишається низька якість підготовки суб’єктами нормотворення нормативно-правових актів, особливо щодо дотримання вимог нормопроектувальної техніки, а тому усім районним, міськрайонним управлінням юстиції необхідно звернути увагу на необхідність дотримання вимог нормопроектувальної техніки під час проведення правової експертизи нормативно-правових актів.

         Також необхідно посилити контроль за суб’єктами нормотворення з метою недопущення звернення до виконання актів, що не пройшли державну реєстрацію, зокрема, шляхом проведення контрольних перевірок у тих органах, де була виявлена значна кількість порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.

          При розгляді другого питання зазначено, що на виконання наказу Міністерства юстиції України від 15.07.2009  №1261/5 „Про здійснення контролю за виконанням вимог Закону України „Про Державний реєстр виборців” та затвердженого ним Плану основних заходів щодо виконання вимог Закону України «Про Державний реєстр виборців», наказом Головного управління юстиції у Хмельницькій області №300/од від 29.07.2009 було затверджено склад комісії по проведенню цільових перевірок відділів реєстрації актів цивільного стану області щодо виконання у повному обсязі вимог Постанови Центральної виборчої комісії від 18 травня 2009 №27. Згідно затверджених графіку та плану проведення вище вказаних перевірок в період з 30 липня по 14 серпня 2009 року було перевірено на місцях усі 23 відділи реєстрації актів цивільного стану територіальних управлінь юстиції області.

         Заступник начальника управління-начальник відділу РАЦС Головного управління юстиції Онісковець В.С. наголосила, що з метою виконання зазначеного вище наказу МЮУ, відомості про виборців, які проживали на відповідній території, померли, змінили прізвище, ім’я, по батькові, змінили дату або місце народження, місце проживання яких зареєстровано у відповідній адміністративно-територіальній одиниці ( за період з 01.02.2006 року по 31.05.2009 року ), були подані вчасно – до 15 червня 2009 року.

     Зокрема, було звернуто увагу керівників відділів реєстрації актів цивільного стану на   виконання вимог Закону України „Про Державний реєстр виборців” та забезпечення належного надання відомостей органам ведення Державного реєстру виборців.

         При розгляді третього питання було зазначено, що з 20 грудня 2008 року у відділах реєстрації актів цивільного стану впроваджено Державний реєстр актів цивільного стану громадян. На зберіганні у відділах реєстрації актів цивільного стану Хмельницької області знаходиться 2 973 288 актових записів за 1950-1995 роки, відомості яких підлягають внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. На сьогоднішній день відділами реєстрації актів цивільного стану області до Державного реєстру актів цивільного стану громадян внесено відомості 187 книг реєстрації народжень (46 231 актовий запис) за 1995-1989 роки.

          Найкраще організована робота в цьому напрямку у відділах реєстрації актів цивільного стану Старокостянтинівського та Дунаєвецького районних управлінь юстиції. У той же час, найгірший стан справ по виконанню вище вказаного наказу у відділах реєстрації актів цивільного стану Білогірського, Ізяславського, Городоцького, Деражнянського та Летичівського районних управлінь юстиції.

  На засіданні колегії також  були розглянуті та затверджені методичні рекомендації, які будуть корисними для начальників територіальних управлінь юстиції, керівників структурних підрозділів, юрисконсультів підприємств, установ, організацій.

    За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.