Визначено порядок виплати одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року

Мінсоцполітики своїм наказом від 06 травня 2014 року № 275 затвердило Порядок виплати одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю у масових акціях громадського протесту, що відбулися в період із 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.
Допомога виплачується членам сімей загиблих (померлих) учасників масових акцій громадського протесту, яких включено до списку, передбаченого абзацом другим пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2014 року № 76 «Про соціальний захист членів сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року» за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.
До членів сім'ї загиблого(померлого) учасника масових акцій громадського протесту належать дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти, непрацездатні батьки, а також особи, які на час загибелі (смерті) зазначених осіб перебували на їх утриманні.
До осіб, які перебували на утриманні, належать члени сім'ї, які не мали власних доходів або доходи яких не перевищували величину прожиткового мінімуму для осіб відповідно до їх належності до основних соціальних і демографічних груп населення.
Допомога виплачується одному із членів сім'ї загиблого (померлого) учасника масових акцій громадського протесту за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату допомоги цій особі від інших членів сім'ї загиблої (померлої) особи (далі – уповноважений представник сім'ї).
Допомога виплачується одноразово в 100-кратному розмірі прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб на час виплати цієї суми (у 2014 році — 121800 грн).
У випадку, коли після виплати допомоги уповноваженому представнику сім'ї за її одержанням звертаються інші члени сім'ї загиблого (померлого) учасника масових акцій громадського протесту, питання розподілу розміру допомоги вирішується за взаємною згодою таких осіб або у судовому порядку.
Для отримання допомогиуповноважений представник сім'ї звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, структурного підрозділу з питань праці та соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради (далі – органи соціального захисту населення) за місцем реєстрації проживання або перебування з відповідною заявою, в якій зазначаються реквізити рахунку в уповноваженому банку, на який перераховується допомога.
До заяви додаються:
- копія документа, що посвідчує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства (з пред'явленням оригіналу);
- копія свідоцтва про смерть особи (з пред'явленням оригіналу);
- копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про одруження, свідоцтва про народження);
- письмова згода довільної форми про виплату допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї;
- довідка про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13 серпня 2003 року за № 709/8030;
- довідка про доходи за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 27 серпня 2004 року № 192, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 листопада 2004 року за № 1409/10008 (для осіб, які перебували на утриманні загиблого (померлого) учасника масових акцій громадського протесту).
У разі відсутності реєстрації місця проживання або перебування уповноваженого представника сім'ї така особа звертається з відповідною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у місті Києві державної адміністрації.
Орган соціального захисту населення протягом 10 днів після подання заяви та документів призначає допомогу уповноваженому представнику сім'ї. Допомога перераховується на його банківський рахунок у п'ятиденний строк після надходження коштів на рахунок органу соціального захисту населення.