Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 29 Квітня 2014 р.

ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

 ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА, ЩО РЕГУЛЮЄ НАДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

 

19 квітня 2014 року набрав чинності Закон України від 27 березня 2014 року N 1170-VII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації», який було внесено до Верховної Ради України Урядом.

         Вказаним законом були внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільного кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України "Про міліцію", Закону України "Про прокуратуру", Закону України "Про Службу безпеки України" та інших законодавчих актів України.

Завдяки цьому Закону громадяни отримали право на:

- доступ до протоколів сесії ради, а також висновків і рекомендацій постійних комісій ради, протоколів їх засідань, які оприлюднюються та надаються на запит;

- до матеріалів генерального плану населеного пункту (що визначає питання розвитку, планування, забудови та іншого використання відповідної території);

-  безоплатне отримання статистичної інформації, навіть тієї, яка зібрана не за рахунок коштів Державного бюджету;

-  доступ до засідань Верховної Ради.

Закон зобов'язує органи міліції, прокуратури, Службу безпеки України, Вищу раду юстиції, Антимонопольний комітет України, Центральну виборчу комісію тощо оприлюднювати, а також надавати за запитами інформацію про свою діяльність і прийняті рішення.

Цим Законом серед іншого запроваджуються штрафи для посадових осіб за:

- неоприлюднення інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено законами України “Про доступ до публічної інформації” та “Про засади запобігання і протидії корупції”;

- обмеження доступу до інформації або віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом.

Крім того, Законом надається один рік для перегляду органами влади документів з грифами “Для службового користування” з тим, щоб їх підтвердити або скасувати. В разі, якщо ці документи не були переглянуті за цей час, вони підлягають розкриттю та надаються на запит.

Таким чином, даний Закон встановлює відповідальність посадових осіб за порушення законодавства України про доступ до публічної інформації та удосконалює механізм практичної реалізації права на доступ до публічної інформації, що має сприяти подальшій відкритості у діяльності державних органів.