У Головному управлінні юстиції проаналізовано стан роботи зі зверненнями громадян протягом дев’яти місяців поточного року

Внаслідок проведеного аналізу стану роботи зі зверненнями громадян встановлено, що на розгляд до Головного та територіальних управлінь юстиції області протягом дев'яти місяців 2011 року надійшло 1462 письмових звернення громадян (1005 заяв, 456 скарг та 1 пропозиція), за аналогічний період 2010 року надійшло 1250 звернень (867 заяв та 383 скарги).
Так, протягом дев'яти місяців 2011 року безпосередньо до Головного управління юстиції надійшло 917 звернень (576 заяв, 340 скарг та 1 пропозиція), що на 141 звернення більше ніж у 2010 році (776 звернень).
До територіальних управлінь юстиції області протягом звітного періоду 2011 року надійшло 545 звернень (429 заяв та 116 скарг), що на 71 звернення більше ніж у 2010 році (474 звернення).
Переважна більшість звернень громадян стосується порядку виконання рішень судів про стягнення коштів та аліментів.
Крім того, авторами звернень порушуються питання щодо роз'яснення положень чинного законодавства, правильності та законності вчинення нотаріусами нотаріальних дій тощо.
Зокрема, протягом дев'яти місяців поточного року до Головного та територіальних управлінь юстиції області надійшло:
-
1232 звернення з питань організації виконання рішень судів (у 2010 році - 1037);
-
74 звернення з питань організації роботи органів нотаріату, роз'яснення спадкового та житлового законодавства (у 2010 році - 48);
-
12 звернень з питань організації роботи органів державної реєстрації актів цивільного стану (у 2010 році - 15);
-
144 звернення щодо роз'яснення чинного законодавства та з інших напрямків роботи органів юстиції (у 2010 році - 150).
Також, протягом дев'яти місяців поточного року Головним та територіальними управліннями юстиції області розглянуто 74 повторних звернення громадян, тоді як протягом дев'яти місяців 2010 року надійшло 55 повторних звернень.
Основними причинами надходження повторних звернень громадян з питань виконання рішень судів щодо стягнення коштів та аліментів є:
-
відсутність в боржників майна, на яке можливо звернути стягнення;
-
несплата аліментів боржниками добровільно;
-
непрацевлаштованість боржників;
-
неможливість стягнення коштів з бюджетних організацій у зв'язку з їх відсутністю на відповідних рахунках (державна допомога ветеранам та інвалідам війни).
Крім того, вагомими причинами надходження повторних звернень є непогодження заявників з прийнятими за наслідками розгляду їх звернень рішеннями та нерозуміння заявниками положень чинного законодавства, роз'яснень з питань його застосування.
Для виключення випадків надходження повторних звернень громадян у Головному управлінні юстиції прийнято наказ № 562/од від 13.11.2008 року «Про вжиття додаткових заходів щодо посилення відповідальності при розгляді повторних звернень громадян», згідно якого начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції та начальників територіальних управлінь юстиції області зобов'язано проводити розгляд повторних звернень громадян на оперативних нарадах за участю заявників.
На згаданих оперативних нарадах аналізуються порушені у зверненнях питання та звертається увага на посилення контролю за дотриманням вимог Закону України «Про виконавче провадження».
Протягом дев'яти місяців 2011 року громадськими приймальнями Головного та територіальних управлінь юстиції області прийнято4939 осіб, за аналогічний період минулого року прийнято 3862 громадянина.
Крім того, протягом дев'яти місяців поточного року керівництвом Головного та територіальних управлінь юстиції областіна особистих прийомах прийнято 6784 громадянина, за аналогічний період минулого року прийнято 6562 громадянина.
Також, керівництвом Головного управління юстиції систематично проводяться виїзні прийоми громадян у районні центри області та щомісячно проводяться прямі «гарячі» телефонні лінії, під час роботи яких на телефонні дзвінки громадян відповідають посадові особи Головного управління юстиції у Хмельницькій області.
Питання розгляду звернень громадян перебуває на постійному контролі у керівництва Головного управління юстиції та начальників територіальних управлінь юстиції області.
Забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів громадян на сьогоднішній день залишається одним із пріоритетних завдань Головного управління юстиції.