Робота Хмельницької обласної МКМР продовжується

1 серпня 2017 року за участі заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Олійника Валерія Цезаровича відбулося засідання обласної МКМР з правової освіти населення.
Чергове засідання розпочалося з вітального слова голови обласної МКМР Валерія Олійника: «Питання правової освіти населення знову на порядку денному, оскільки становлення демократичної правової держави, безумовне дотримання та ефективне забезпечення визнаних міжнародною спільнотою стандартів прав людини, домінування права в усіх сферах суспільного життя потребує підвищення правосвідомості та правової культури як суспільства в цілому, так й кожної посадової особи, кожного громадянина України».
Про старт всеукраїнського просвітницького проекту «Я маю право» доповіла в.о. начальника управління Продан Неля Василівна: «7 червня 2017 року відбувся старт проекту, який презентували Павло Петренко та директор USAID Уейд Уоррен в Кабінеті Міністрів України. Даний проект реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою БПД та територіальними органами юстиції за підтримки USAID “Нове правосуддя” та іншими донорами.Метою даного проекту є формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, оскільки поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки».
Доповідачами з проблем домашнього насильства та торгівлі людьми в Хмельницькій області виступили начальник Служби у справах дітей Магур Ніна Іванівна та заступник начальника управління – начальник відділу дільничих офіцерів поліції УПД ГУНП в Хмельницькій області Бирко Вадим Михайлович. «В Хмельницькій області зафіксовано 45 випадків домашнього насильства, серед них 21 випадок, коли діти постраждали від фізичного насильства та 24 – від психологічного насильства», - зазначила Ніна Іванівна.
Важливим питанням, яке піднімалося в ході засідання: «Про організацію проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з правової освіти населення серед батьківських колективів». «В навчальних закладах області використовуються різні форми роботи з батьками з правового виховання: профілактична, діагностична, корекційна, які включають в себе як ознайомлення з положеннями законодавства, так і діагностування умов життя дитини, залучення батьків до відповідних груп для проведення зустрічей, тренінгів», - ознайомила членів МКМР начальник відділу професійної освіти та виховної роботи управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Фіярська Світлана Ігорівна.
Значна робота проводиться студентами ХУУПу у сфері правопросвітництва. Так, студенти, які чергують в Юридичній клініці при університеті на постійній основі проводять правоосвітні заходи в школах Хмельницької області на різноманітну тематику: «Юридична відповідальність неповнолітніх», «Права та обов'язки батьків», «Захист прав споживачів».
Не залишилося осторонь питання правового виховання мешканців Хмельницької області через засоби масової інформації.
На завершення, усі члени МКМР домовилися про проведення спільних заходів з нагоди гідного відзначення 26-ї річниці Дня незалежності України.