Дієві кроки Міністерства юстиції України до реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

26 листопада 2015 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон України "Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" .
Законом передбачено передачу органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам, банкам повноважень з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
За Міністерством юстиції України та його територіальними органами залишаються повноваження з нормативно-методичного забезпечення державної реєстрації прав, контролю за проведенням такої реєстрації; розгляду скарг на рішення дії чи бездіяльність державних реєстраторів; забезпечення підвищення кваліфікації державних реєстраторів.
Так, вперше в системі державної реєстрації прав запроваджено можливість оскарження рішень дій та бездіяльності органів державної реєстрації прав в адміністративному порядку. Особа, яка вважає, що її правопорушено зможе оскаржити відповідні дії чи рішення до територіального органу Міністерства юстиції. У разі незгоди з рішенням вказаного органу за результатом розгляду скарги, його можна буде оскаржити до Мін'юсту. Виключення складають рішення про державну реєстрацію прав, які можна буде оскаржити виключно до Міністерства юстиції або до суду.
Також Законом вводиться адміністративна відповідальність за порушення строків державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Такі нововведення в нашій державі на часі, та впроваджуються в рамках реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.