Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 16 Квітня 2015 р.

Робоча зустріч з обговорення особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення

Робоча зустріч з обговорення особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення

16 квітня 2015 року в Управлінні державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області відбулась робоча зустріч з представниками аграрного бізнесу та орендарями земель сільськогосподарського призначення  за участі заступника начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальника Управління державної реєстрації Оксани Мустафіної, заступника начальника відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції Оксани Ревуцької та  нотаріусами.

В рамках зустрічі було обговорено положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення», яким надано можливість нотаріусам здійснювати державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності, на земельні ділянки сільськогосподарського призначення незалежно від нотаріального посвідчення договору.

Таке нововведення забезпечить: розширення за рахунок нотаріусів кількості пунктів, де можна провести реєстрацію; можливість громадянам самостійно обирати звернутися їм до державного реєстратора чи до нотаріуса; ліквідацію черг при реєстрації договорів оренди сільгоспземель; збільшення оперативності реєстрації і якості послуг за рахунок збільшення конкуренції.

Також було обговореноЗакон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)”, який набрав чинності 05 квітня 2015 року. Зокрема було роз’яснено, що законом розширено коло суб'єктів, яким надано повноваження з прийому та видачі документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Відтепер на законодавчому рівні закріплена можливість здійснення цих повноважень посадовими особами місцевого самоврядування, адміністраторами центів надання адміністративних послуг, нотаріусами. 

Нормативним актом запроваджено диференційований підхід до визначення розміру адміністративного збору, що залежить від площі об'єкта нерухомого майна, права на який заявлені до державної реєстрації, а також  від того, заявником є фізична чи юридична особа.

Варто зазначити, що сфера державної реєстрації речових прав на нерухоме майно продовжує реформуватися. В рамках цієї реформи, а також децентралізації влади заплановано передачу частини державних функцій з реєстрації майна та бізнесу органам місцевого самоврядування, нотаріусам, а з часом – банкам.